مشغولِ خودم

ما اون دو تا دختری بودیم که تنهایی جشن گرفتیم. دو تا دختری که سعی کردن از دست پسرا فرار کنن و یه جای آروم برای دراز کشیدن زیر آفتاب پیدا کنن. دخترایی که به صدای آب گوش دادن و روزی که بهش میگن تولد، درباره ی مرگ فکر کردن. قدم زدیم و به زباله‌هایی که مردم زیر پل ریخته بودن خیره شدیم و به داستان پشت هر کدومشون فکر کردیم. از دست فروشنده‌ای که بد نگاهمون میکرد فرار کردیم و از پسری که توی حال و هوای خودش بود سیگار و فندک خریدیم. کنار هم سیگار کشیدیم. کنار هم آهنگ گوش دادیم و از آرزوهامون حرف زدیم... و از حسرتامون. نمیدونم زندگی چی میتونه باشه. برای من بودن کنار آدمیه که رنج دنیا رو میفهمه. کسی که برای غصه هام جک نمیسازه. کسی که جلوی دوربین ژست نمیگیره. پس رقص؟ کیک؟ شمع؟ جشن؟ نه مرسی.


پی‌نوشت: برای من، این دنیایی ترین اتفاقی که با اومدن بهار میفته، نه خریده، نه آرایشگاه، نه عید و نه مسافرت. زمینی‌ترین رخداد بهاری من آلرژی فصلی‌ایه که هر سال بدتر میشه و کمتر به دارو جواب میده :) 

پی‌ترنوشت: نمیفهمم چطور انقدر شادین.

پی‌ترترنوشت: من آدم افسرده‌ای نیستم. یعنی هستم ولی افسردگی من یه چیز درونیه. من هنوزم دیوونه بازی درمیارم و دنبال تجربه‌ام. هنوز میخندم و میخندونم. هنوز دوست دارم بی بهانه هدیه بدم و بی بهانه بخندم، حتی اگر شبش از استرسِ بیخودی خوابم نبرده باشه و صبح قبل از بیرون اومدن از تختم یه دل سیر گریه کرده باشم. بعضی از آدما هستن که نمیتونن کنار آدمایی مثل من آروم باشن، شاد باشن، راضی باشن یا هرچی. اگر آزارتون میدیم تحمل نکنید. نه فقط منو، نه فقط کسایی که با غصه هاشون زندگی میکننو، هر کسی رو... تحمل نکنید آدما رو. رها کردنو واسه همین وقتا گذاشتن.

وی پی‌نوشت‌هایش را ول نمی‌کرد: تا وقتی خودت نباشی و خودتو زندگی نکنی، تا وقتی شجاعت خودت بودن رو نداشته باشی و نفهمی که بلوغ یعنی استقلال از خوب و بد های جامعه و خانواده و مذهب و اخلاق، و ساختن فلسفه‌‌ی خودت و شجاعت زندگی کردنش، هیچکس هیچکس و هیچکس نیست که از حقوقت دفاع کنه. اگر برات مینویسن که روزت مبارک و به خاطر تمام ظلمایی که در حقت کردیم شرمنده ایم، و تو با این جمله به ارگاسم میرسی، یه جای کار میلنگه.

نظرات  (۲)

زندگی از نظر من یک امتحانه که درونش باید سربلند بیرون اومد و سر تا تهش غم و استرس و ناراحتیه
پاسخ:
چرا فکر میکنی امتحانه؟ 
جون امتحان سخته. زندگی هم سخته
پس
امتحان = سخت
زندگی = سخت => سخت = سخت
پس
زندگی = امتحان
به روش ریاضی توضیح کامل رو دادم :))))))
پاسخ:
مرسی :)) جالب بود

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">